2008-01-21

Gyveni/Žaidi ir mokaisi

Viename iš Šiaurės Karolinos greitkelių praėjusių metų Lapkričio mėnesį įvyko avarija, nuo kelio nuvažiavo bei apvirto lengvasis automobilis. Įvykį pamatęs ir į pagalbą suskubęs žmogus nepasimetė ir nukentėjusiems suteikė pirmą medicininę pagalbą, kurios kursus jis išklausė itin populiarioje šaudyklėje America's Army, praneša videožaidimo gamintojai.
Pakstonas Galvanekas skubiai ištraukė vieną keleivį iš rūkstančio automobilio bei pastebėjo dar vieną avarijos metu netekusį visų plaštakos pirštų žmogų, kuriam kilo grėsmė mirtinai nukraujuoti.
"Aš panaudojau rankšluostį vietoje tvarsčio bei paprašiau vyriškio pakelti sužalotą ranką virš galvos ir tvirtai laikyti rankšluostį prispaustą prie žaizdos tam, kad sulėtinti plūstantį kraują bei toliau deramai įvertinti kitus sužeidimus, tokius kaip žaizda galvoje."
Pakstonas sakė sustabdyti kraujavimą išmokęs išklausius virtualius dviejų dalių mediko rengimo kursus, įtrauktus į JAV gynybos ministerijos rekrutų verbavimo programos dalį - kompiuterinį žaidimą America's Army.
"Padėti bei, turbūt, išgelbėti sužeistuosius aš galėjau tik dėl America's Army žaidime pateiktos vaizdinės medžiagos ir informacijos nes prieš tai jokių panašių medicinos žinių neturėjau." teigė ponas Galvanekas.
Oficialūs šaltiniai pabrėžia, jog tai jau antras toks kartas, kada žaidžiant America's Army įgyti įgūdžiai padeda tokiomis šiurpiomis sąlygomis suteikiant žmonėms pirmąją medicininę pagalbą. Vis dėlto, tas pirmasis atvejis kol kas tiksliau neįvardinamas.

(Šaltinis Slashdot)

Labai įdomių samprotavimų apie tokią žaidimų "naudą" galima aptikti atsiliepimuose į šį pranešimą, publikuotą anglų kalba. Internautų pasisakymai svyruoja tarp labai šmaikščių, sarkastiškų ir rimtų (1, 2). Jei kas klaustų, tai aš tokia, neva, "šviečiamaja/mokomaja" virtualių žaislų galia nelabai tikiu. (-: