2009-09-15

"Interneto tėvas" ragina JAV imtis kibersaugumo lyderio vaidmens

Jeigu Vintonas Cerfas turėtų galimybę atsukti laiką ir pakeisti bent vieną dalyką, tai jis, įtraukdamas kiekvieno vartotojo autentikacijos galimybę, gerokai patobulintų dabartinį Interneto Protokolą.
1978-aisiais pagal JAV gynybos ministerijos reikalavimus V. Cerfas pradėjo kurti Interneto tinklą. Tuomet tai buvo viso labo eksperimentas, kuris per tris dešimtmečius evoliucionavo į dabartinį pasaulinį tinklą. TCP/IP standartai, naudojami globaliu mastu, buvo patvirtinti dar 1978 metais, todėl ekspertas įsitikinęs, jog autentikacija tik pagerintų Internetą. Jo teigimu, žmonės turi tiksliai žinoti su kuo jie bendrauja, o įvairių įtartinų ir nepatikimų potinklių vartotojų veiksmų sekimas ir ribojimas turi būti patikėtas amerikiečių kariškiams. Tokią nuomonę Vintonas išreiškė Oro Pajėgų Asociacijos posėdžio metu.
Nestabdanti inovacijų bei neapribojanti žmogaus laisvių pasaulinio tinklo gerinimo būtinybė buvo pagrindinė specialisto pranešimo tema. V. Cerfas paragino JAV padaryti viską, kas įmanoma, kad ši valstybė neprarastų šio sudėtingo proceso vedlio vaidmens. Juk vien Kinijoje dabar suskaičiuojama iki 338 milijonų aktyvių interneto vartotojų - daugiau nei JAV gyventojų iš viso.
Mokslininkas pastebėjo, jog Kinijos Liaudies Respublikoje didelis dėmesys skiriamas IPv6 diegimui. Tai leidžia išvengti kelių dabar aktualių problemų, pavyzdžiui, internetinių adresų stokos. Bet koks JAV delsimas minėtoje srityje būtų didelė klaida ir tik dar labiau padidintų kitų valstybių pranašumą pereinant prie IPv6.