2009-10-09

Automobilio registracijos liudijimo perrašymas iš "benzinas" į "benzinas/dujos"

Suspaustomis (suskystintomis) naftos dujomis (SND arba LPG [eng. liquid petrol gas] varomi automobiliai sudaro nemažą visų Lietuvos keliais riedančių transporto priemonių dalį. Šio tipo kuro galima įsigyti praktiškai kiekvienoje degalinėje už maždaug dvigubai mažesnę nei benzino kainą. Kadangi tautiečiai yra žmonės praktiški, tai nevengia pirkti iš vakarų Europos atgabentų automobilių su jau įdiegtomis "gamyklinėmis" SND kuro sistemomis. Kiti, pasvėrę visus pliusus ir minusus, atlikę išsamią ekonominio lūkesčio analizę nusprendžia minėta įranga patobulinti jau turimą ir vien tik benzinu varomą automobilį. Nuolat kilusios naftos produktų kainos privertė šį taupesnį variantą išbandyti savo paties kailiu. Prieš kiek daugiau nei metus už gan apvalią pinigų sumą mano automobilyje rekomenduoti patyrę meistrai sumontavo SND kuro sistemą.
Prieš šį ekstremalų pokytį mano keturratė transporto priemonė Marijos Žemės keliuose buvo eksploatuota jau beveik metus tad vos tik įdiegus šį patobulinimą be jokių kliūčių iš karto išriedėjau į (daugiausia) Kauno gatves. Nedidelė, bet problema iškilo artėjant dviejų metų pirmosios techninės apžiūros jubiliejui artėjant. Pagal naujus nuostatus teigiama, kad "pateikiant automobilį, registruotą Lietuvoje po 2006 m. lapkričio 1 d., su jame įrengta dujine įranga techninei apžiūrai, registracijos liudijimo grafoje 'degalai' turi būti įrašas 'benzinas/dujos'." Kadangi mano liūtas atitiko šiuos pažymius, tai teko pagal visus kanonus perkrikštyti asmeninę transporto priemonę.
Šiam būtinam, bet anaiptol ne pačiam maloniausiam biurokratiniam procesui reikėjo sekančių popiergalių:
  • [1] asmens tapatybę patvirtinančio dokumento;
  • [2] automobilio registracijos liudijimo;
  • [3] galiojančio vairuotojų privalomos civilinės atsakomybės draudimo poliso;
  • [4] 60LTL bet kokio nominalo kupiūromis;
  • [5] pažymą iš SND įrangą montavusios įmonės;
Internetiniame Valstybės įmonės "Regitra" puslapyje susiradau artimiausią ir patogiausią filialą. Vos tik nuvykęs stojau į neilgą eilę, nusidriekusią prie apžiūros punkto. Kai įvažiavau po pastoge, priėjo specialistas paėmė (1), (2), (5) bei paprašė pakelti variklio dangtį. Šiam atsidarius darbuotojas patikrino reikiamas skaitmenų sekas ir, pasakęs, luktelėti kol atneš dokumentus, dingo savo kabinete. Žmonių antplūdžio tuo metu nebuvo, tad (1), (2), (5) ir kažkokį naują lapą [6] atgavau tepraėjus kelioms minutėms. Įteikdamas dokumentus specialistas pabrėžė, kad prie registratūros langelio būtinai turėčiau (3). Padėkojau ir nukulniavau į "Regitros" klientų aptarnavimo skyrių. Ten palaukiau kol bus operatyviai aptarnauti prieš mane buvę septyni piliečiai. Darbuotojui pateikiau (1), (2), (3), (5) ir (6) šis automatiškai atlikęs standartinius veiksmus atidavė (1), (3), (5) ir apmokėjimo kvitą [7]. Prie (7) pridėjau (4) ir padaviau kasininkei. Ši gražino man (7) ir kasos čekį [8] ir beliko tik laukti. Po kelių minučių išgirdau savo pavardę prieš gaunant naują (2) darbuotojui pateikiau (8), kurį šis pažymėjo raudonu spaudu, oficialiai vainikavusiu mano pastangas. Viską tvarkingai sudėjęs į reikiamas įmautes bei piniginės skyrius sėdau automobilin ir nurūkau jau oficialiai varomas benzinu/dujomis.
Tikiuosi kam nors šis dienoraščio įrašas pagelbės...