2009-06-29

Kas Jums kuria priminimus?

Šios anekdotinės situacijos liudininku bei dalyviu tapau prieš keletą metų, tačiau dar dabar su šypsena prisimenu minėtą nuotykį. Tuomet, būdamas naiviu ir paprastu vienos vidutinio dydžio įmonės "kompiuteristu", kažkieno nuolankiu prašymu turėjau atlikti, rodos, parastą užduotį. Žinoma, tokias užduotis bent minimaliai kompiuterių abrakadabrose besigaudantis darbuotojas atliktų pats, bet, kaip dažnai mūsų profesijoje pasitaiko, už tokius dalykus atsakingi ne kas kitas, o būtent IT personalas. Žodžiu, viena iš ne pačių šviesiausių bei gudriausių bendradarbių pasibėdavojo, jog jai trūks plyš reikia įdiegti kokią nors "programėlę", padėsiančią jai paprasčiau orientuotis erdvėje ir laike, t.y. to įrankio, kuris primintų ką ir kada jai daryti, kuriam klientui ir kodėl reikia paskambinti telefonu.
Nors nebuvau ir nesu didelis kai kurios mokamos burio programinės įrangos fanas, bet žinojau, jog ši funkcija jau yra įgyvendinta. Bėda ta, kad vien dėl šios užgaidos lėšų minėtos programinės įrangos licensijos įsigijimui nebuvo numatyta, tad teko pasinaudoti sourceforge šiaudu. Neilgai trukęs suradau kažkokią nemokamą "programulką", kuri šauniai tupėdavo įrankių juostoje greta laikrodžio ir kartas nuo karto iššokdavo mirgančio langelio su priminimo tekstu pavidalu. Viskas kas paprasta - genialu.
Na, pagalvojau, toliau viskas elementaru ir parodžiau interesantei kaip sukurti naują priminimą. Jau buvau bepaliekąs vartotoją ir jo naująjį įrankį vienudu, bet išgirstas klausimas išmušė iš vėžių ir akimirkai netekau žado. Šaunioji bendradarbė surentė tokį klausimą: "O tai kas man dabar sugalvos tuos priminimus?"
Štai jums vat ir labai prašom! Dar ilgai ir nuobodžiai teko aiškinti, kad priminimus sau, kad ir kaip tai bebūtų sudėtinga ir nepakeliama, ji turi sugalvoti pati. Programėlė tik atliks lipduko ant monitoriaus darbą. Kiek pamenu moterėlei ši atsakomybė pasirodė per sunki ir mano įdiegtu įrankiu ji taip ir nepasinaudojo.
Taip... tikrai ne kiekvienas savarankiškai geba planuoti savo darbo dieną. Kitiems tiesiog reikia nurodymų iš anapus. (-:

P.S. Jei Jūs naudojate iGoogle bei Jums keblu sugalvoti priminimų sau pačiam, tai galite pasinaudoti šiais šauniais priminimais, kuriuos gausite iš paties Aukščiausiojo. Beje, šią nuorodą radau visiškai atsitiktinai. Jokiais komerciniais ryšiais nesu susijęs su aukščiau pateiktos aplikacijos kūrėjais.