Transformeriai (Transformers)

2007-07-17

Transformeriai (Transformers)

Visiškai užmiršau pasidalinti savo įspūdžiais apie filmą, žiūrėtą prieš savaitę. Na, gal kiek daugiau. Jei atsiminiau pasidalinti įspūdžiais, tai galima teigti, kad ši kinojuosta tikrai buvo verta dėmesio (arba bent jau man taip apsirodė).
Nepilstant iš tuščio į kiaurą atskleisiu, kad tai žymieji Transformeriai, prodiusuoti pačio Steveno Spielbergo.
Kad ir kokie, mano manymu, vietomis paviršutiniški buvo aktorių atlikti vaidmenys, tačiau visus trūkumus nušlavė specialiųjų efektų lavina. Dar tik pradėjusi augti filmo pradžioje ji iškilo iki tokio mąsto, kad pačioje pabaigoje maišėsi dangus su žeme. Ekranizuotoji robotukų armija aukštai pakėlė šiuolaikinių specialiųjų efektų kartelę ir belieka laukti kada koks nors megamilijoninis Holivudo vaisius ją sėkmingai perkops bei vėl pakels.
Gaila, kad pats filmo siužeto linijos paprastumas nesugebėjo perkopti komikso ribos. Vaikystėje neskaičius kitataučių iš už jūrų marių taip mėgiamų komiksų kiek pritrūksta azarto ir pasiryžimo į šį kūrinį žiūrėti ne per sarkazmo prizmę.
Šiaip ar taip filmas vertas sunkiai uždirbtų žiūrovo pinigų už kinoteatro bilietą bei dar brangesnių poros valandų laisvo laiko. Transformerius vertinu 9 balais iš 10 (turbūt vien dėl spec. efektų).

P.S. Radau kiek subjektyvesnį ir platesnį rašinėlį anglų kalba. Gal kam pasirodys įdomus.

No comments: