Marse yra autobusų!

2008-01-25

Marse yra autobusų!

Jeigu anksčiau žmonija, kiekvieną kartą pažiūrėjusi į žvaigždes ir pamačiusi danguje rausvos spalvos žvaigždę, pagalvodavo "ar yra Marse gyvybė?", tai dabar ši mintis evoliucionavo į paprastesnį ir žemiškesnį klausimą - "ar yra Marse autobusų?". Toks įspūdis man susidaro skaitant kai kurią užsienio, turbūt, bulvarinę (a.k.a. geltonąją) spaudą.
Viskas prasidėjo nuo to, kai NASA paviešino raudonosios planetos paviršiaus nuotraukas, kurias gavo iš dar gūdžiais 2004-aisiais nusileidusio marsaeigio Spirit. Kaip ir pridera tokiai informacijai, duomenys iš pradžių buvo kruopščiai patikrinti NASA specialistų ir tik po to pasklesti plačiosioms masėms. Pastarosios šį kartą pasirodė kur kas protingesnės nei tikėjosi patys mokslininkai. Padrikoje smėlio ir akmenų mišrainėje kažkas aptiko žmogaus siluetus primenančią figūrą. Daug kam nekilo abejonių, kad tai įrodymas jog ketvirtame luite nuo Saulės egzistuoja gyvybė. Ir ne šiaip sau gyvybė (t.y. primityvūs mikroorganizmai ar pan.), o kažkokie humanoidai, mėgstantys važinėtis autobusais.
Neesu aš didis astronamas ar idėjos apie gyvybę Marse skeptikas, bet tokios sapalionės panašios į kažkokį neskoningą anekdotą. Juolab, kad tokio tipo "juokeliai" jau kartojasi (pamenate žmogaus veidą Žiezdrės paviršiuje?). Vien tik įvertinus kokiu mąsteliu buvo padidintos nuotraukos tam, kad jose būtų aptiktas kažkoks nupiepęs "žmogėno" profilis, viskas darosi akivaizdu.

No comments: