Lengvasvoris Skype

2008-04-30

Lengvasvoris Skype

Turbūt dažnas asmeninio kompiuterio vartotojas, ypač tas, kuris bent kiek naudojasi interneto teikiamomis gėrybėmis, nesistengs slėpti, jog naudojasi itin populiariu Skype interneto telefonijos tinklu bei programine įranga. Daugelis jų vis augančiame šio milžino šešėlyje pamiršta net tokius trumpųjų pranešimų apsikeitimo veteranus kaip ICQ, MSN ir pan. Ir atrodo, jog tikrai ne veltui, turint omenyje tai, kad visos prieštvaninės bet kokio formato duomenų apsikeitimo funkcijos yra įgyvendintos bei veikia be didesnių sutrikimų.
Ilgai galime liaupsinti Skype'o galimybes, akivaizdų progresą (bent jau MS Windows terpėje), tačiau nešališkumo arba paprastos demokratijos vardan tiek pat (ar net daugiau) laiko galime peikti dėl protokolo uždarumo bei rizikos jog kažkada buvusi nedidukė funkcionali programa taps išbrinkusiu mutantu su įkyriomis, niekam nereikalingomis ataugomis. Galbūt ateityje prie tokio vešėjimo prisidės ir tariamas susiliejimas su visagalio Google paslauga gTalk, bet dabar ne apie tai.
Negana to, kad priklausomų nuo Skype asmeninių kompiuterių vartotojų skaičius nuolat auga sumanieji programos autoriai sugalvojo skverbtis į mobiliuosius telefonus. JAVA architektūros lankstumas leidžia jūsų kišenių bei rankinukų gyventojams prisijungti prie Skype tinklo, rašyti ir siųsti pranešimus bei, panašu, skambinti kitiems vartotojams ar net norimais telefono numeriais. Paradoksalu, bet kas paneigs galimybę, jog jūsų GSM aparatas ilgainiui netaps tik savotišku VOIP terminalu?
Nors mobiliąją Skype versiją puošia gero nežadanti žyma BETA, tačiau per tą valandą, kurią netyčia skyriau žaidimui su šia naujove, viskas veikė idealiai. Tiesa, balso perdavimo taip ir neišbandžiau. Pabūgau įspėjimo, kad kol kas toks malonumas gali būti ne pigus.
Vartotojo sąsaja dizainu bei valdymo principu mažai kuo skyrėsi nuo vyresniosios kompiuterinės sesers. Be didesnės sumaišties, intuityviai galima atlikti norimus veiksmus. Vienintelis diskomfortas - rašyti tekstą minimalistiniu mobilaus telefono mygtukynu. Žinoma, ši problema aktuali tik tiems žmonėms, kurių aparatai, kaip antai manasis Sony Ericsson k750i, nepalaiko T9 įvesties metodo.
Daugiau informacijos apie mobiliąją Skype versiją rasite čia. Parsisiųsti tiesiai į savo mobilųjį telefoną galite WAP naršyklės adresų juostoje įvedę adresą skype.com/m.
P.S. Skype (BETA) sveria 303KB, kompiuteriui - vien įdiegimo byla ~20MB. (-:


1 comment:

Patrulis said...

nu java variantas tai gal i paleistas, nors buvo zadeta pries gera, gera pusmeti, tuo paciu ir buvo zadeta symbian platformai, taciau taip niekas ir nepajudejo, del ko skaipui galima deti munusa, zada o nieko nedaro! Dar pries kelis menesius suradau toki dalyka IM for Skype, tai tas pats skaipas J2ME ir kuris puikiai veikia symbian aplinkoje. Su siuo dalyku problemu neiskilo, veikia puikiai, dar kai klaviatura ant telefonu qwerty tai tikras malonumas. Praradau vilti kad kada nors atsiras symbian skirtas kaip, nes uiq3 symbian versija labai iskreiptai ziuri i J2ME. Na bet visko buna pasaulyje, sako net cvekai prazysta :))