Linux reklamos konkurso nugalėtojas

2009-04-14

Linux reklamos konkurso nugalėtojas

Televizijoje, spaudoje ar kitose žiniasklaidos priemonėse esame pratę matyti komercinių produktų reklamas. Tai yra neatsiejama konkurencinės kovos dalis, taip didinamos naujų vartotojų gretos. Marketingui bei įvaizdžio formavimui išleidžiamos ganėtinai apvalios sumelės, o kiekviena save gerbianti įmonė turi tokiems reikalams numačiusi tam tikrą biudžetą. Kiekvieną dieną suvartodami nemenką kiekį spamo (bet kokia jo forma) net nesusimąstome kiek kainuoja vienas ar kitas puslapis žurnaluose, kiek gaiviųjų gėrimų gamintojas sumokėjo už kiekvieną krepšinio žvaigždės gurkšnį. Kiekvienas pardavėjas žaidžia šiuos žaidimus, tačiau kaip turėtų reklamuojama tai, kas yra abstraktu ir nemokama?
Atsakymo į šį klausimą reikėtų ieškoti konkurso, kurį paskelbė "Linux Foundation", eigoje ir rezultatuose. Šis ne pelno siekantis programinės įrangos gamintojų konsorciumas gausios Linux bendruomenės padedamas rinko geriausiai, tinkamiausiai šią programinę įrangą reprezentuosiantį reklaminį klipą. Iš pradžių buvo išrinkti penki rungties "Mes esame Linux" (angl. We Are Linux) finalistai - "Atvira ateitis" (angl. The Future is Open),

"Pradžių pradžia" (angl. The origin),

"Linux Pub",

"Biuro iššūkiai" (angl. Challenges at the office)

"Ką reiškia būti laisvu?" (angl. What does it mean to be free?)

Kiek vėliau iš visų pretendentų buvo išrinktas paskutinis iš aukščiau paminėtųjų, 25 metų grafikos dizainerio iš Izraelio Amitay Tweeto kūrinys "Ką reiškia būti laisvu?".
Belieka stebėtis savanorišku visos bendruomenės kūrybiškumu bei iniciatyvumu nes komisijai buvo pateikta daugiau nei 90 originalių darbų.
P.S. Man labiausiai patiko "Pradžių pradžia".


No comments: