USB pirštas

2009-03-19

USB pirštas

Suomis programuotojas Jerry Jalava suteikė savo plaštakos piršto protezui papildomą funkcionalumą - USB atmintinę (žr. šią nuorodą). Dabar jam užtenka tiesiog atlenkti dirbtinį nagą, pajungti savo "pirštą" prie kompiuterio USB sąsajos ir mėgautis filmais, muzika, nuotraukomis bei kitomis reikalingomis bylomis.
IT entuziastas iš Helsinkio piršto neteko praeitų metų vasarą kai važiuojant naujutėlaičiu motociklu Ducati Monster 696 pateko į autoįvykį. Apgailestaudami daktarai konstatavo, kad sužaloto piršto "išgelbėti" nepavyks, ir pusę jo amputavo. Sužinoję apie nelaimėlio Jerry profesiją medikai atsargiai pašmaikštavo, kad vietoje piršto reikėjo prisiųti USB atmintinę. Optimistiškai nusiteikusiam pacientui ši idėja iš karto patiko ir jis, nieko nelaukęs, pradėjo ją įgyvendtinti savarankiškai. Panaudodamas plačiai prieinamas "žaliavas" bei technologijas Jerry tapo pirmuoju planetos gyventoju su 2GB talpos pirštu.
Protezas dabar sukonstruotas taip, jog pajungus prie kompiuterio, jį galima atskabinti nuo sveikosios plaštakos dalies. Dabar išradingasis suomis planuoja padidinti savo piršto talpą bei išnaudoti bevielio ryšio technologijas.

(Šaltinis XAKEP.ru)

No comments: